$sBanner

Artystyczne menu

Wystawa SALIGIA


Wystawa SALIGIA - obrazy Kingi Bednarz
w Caffe Anioł od 1 do 14 czerwca 2013r.

SALIGIA – to cykl siedmiu obrazów – aktów kobiecych – malowanych techniką mieszaną /olej, tempera, plakatówka/ na płótnie, przedstawiający VII Grzechów Głównych. Są to:
- PYCHA (Superbia)
- CHCIWOŚĆ (Avaritia)
- NIECZYSTOŚĆ (Luxuria)
- ZAZDROŚĆ (Invipia)
- NIEUMIARKOWANIE (Gula)
- GNIEW (Ira)
- LENISTWO (Acepia)
Pierwsze litery łacińskich nazw grzechów tworzą słowo SALIGIA. Określenie to w Średniowieczu często używane było jako nazwa ogólna dla nich wszystkich – stąd też wzięła się nazwa mojego cyklu.
W rzeczywistości GRZECH staje się tu tylko pretekstem do pokazania tego co jest „po drugiej stronie lustra”. Jest niczym autobiograficzna podróż w głąb siebie. Jest swego rodzaj próbą rozliczenia się z własną przeszłością, zamknięciem pewnego etapu w życiu by móc „iść dalej”. Projekt ten zrodził się w mojej głowie dawno temu. Jednak do tej pory świadomie przed nim „uciekałam”, odcinając się przede wszystkim od malowania a tym samym od jego realizacji. Bałam się, że obrazy te utrwalą zbyt namacalnie słowa i „myśli niewypowiedziane”
i obnażą mnie z mojego JA. Malując ów cykl uświadomiłam sobie, że obraz to przede wszystkim interpretacja
i każdy z Was, tak jak ja, może się do niego odnieść indywidualnie. Nie traktujmy więc go zbyt dosłownie ;)
A dlaczego akty kobiece? Bo ciało człowieka od dawna mnie fascynuje i urzeka swym pięknem – a tu staje się okazją do pokazania tego niejako w sposób bezpośredni i namacalny.
---
Kinga Bednarz - kigabet vel Ki.
Ukończyła rzeźbę w Zakopiańskim PLSP im. Antoniego Kenara. Absolwentka ASP we Wrocławiu na wydziale Ceramiki i Szkła. Jak sama o sobie mówi „ciągle w drodze” – Zakopane – Wrocław – Kraków - Warszawa … obecnie pomorze. Osoba o wielu pasjach i zainteresowaniach, na które czasem po prostu zwyczajnie brak czasu. Od kwietnia 2008 roku prowadzi swój blog „coś z niczego” – obecnie „handmade by Ki” … tam pokazuje innym swój świat. Lista rzeczy, którymi się zajmuję jest naprawdę długa - poniższe tagi najlepiej je obrazują: (w kolejności alfabetycznej) biżuteria, broszki, ceramika, digi-scrapy, druty i szydełko, eko_torebki, filc, gipsoryty, igła i nitka, rysunek, rzeźba, masa solna, szkło, malarstwo, tattoo ...
O sobie mówi:

“Każda z moich pasji jest jak namiętność, bez której nie potrafię żyć - dzięki nim latam ...
Dlatego interesuje mnie wszystko co “nowe” i niepoznane, jednocześnie staram się
przy tym zachować własną niezależność i indywidualność - nie podążam za trendami,
nie “ścigam się”. Wiekszość moich prac wykonana jest z materiałów
RECYKLINGOWYCH w ten sposób chcę pokazać, że można stworzyć coś z niczego ...”

Wydarzenie zostało obięte patronatem medialnym przez portal www.trojmiasto.pl

Bliższe informacje:
kigabet.blogspot.com
handmadebyki.blogspot.com
e-mail: kigabet@interia.pl
telefon: 797291432

Serdecznie zapraszamy!