$sBanner

Artystyczne menu

Wystawa Jaki piękny jest świat


Wystawa obrazów - Jaki piekny jest świat

Longina Wysocka

Prezes Stowarzyszenia Artystów Plastyków Wejherowo. Mieszkanka Wejherowa.
Swoje prace wykonuje w technikach: olej, akryl, akwarela, sucha pastel, grafika, metaloplastyka. Pisze ikony. „Maluje z miłości do otaczającego ja świata”. Bierze udział w plenerach i wystawach międzynarodowych, wystawach indywidualnych i zbiorowych. Prowadzi zajęcia z malarstwa na Wejherowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku WUTW odział Gdynia.


Aleksandra Mazurkiewicz-Tiesler

Obecnie mieszka i tworzy w Wejherowie. Jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie na kierunku formy użytkowe, specjalność metaloplastyka oraz absolwentką wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Interesuje się różnymi dziedzinami sztuki: malarstwem olejnym i akrylowym, witrażem, rysunkiem, rzeźbą, metaloplastyką, grafiką warsztatową i komputerową, fotografią, tkaniną artystyczną oraz animacją komputerową. W pracy artystycznej najczęściej posługuje się technikami: odlew z brązu, gipsu, wycisk z papieru, repusacja w blasze, linoryt, akwaforta, akwatinta, sucha igła, mezzotinta i allgrafia. Jest członkiem stowarzyszenia artystów plastyków „Pasja” w Wejherowie, „Mare Nostrum” w Gdyni i „Koła Pasji Twórczych” przy bibliotece w Bolszewie.
Prace autorki są prezentowane na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych. Obecnie prowadzi trzeci rok warsztaty plastyczne na Wejherowskim Uniwersytecie III Wieku WUTW oddział YMCA Gdynia.

Serdecznie zapraszamy!