$sBanner

Artystyczne menu

Świąteczny Kiermasz Rękodzieła


Świąteczny kiermasz rękodzieła

Małgorzata Karpińska - MDK Gdynia
Katarzyna Śliwińska - Galeria Bluakokino

Świąteczna wystawa pracowni plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni prezentuje prace inspirowane radosnym czasem Świąt Bożego Narodzenia i urokiem zimowych krajobrazów.
W gościnnych wnętrzach Caffe Anioł zobaczyć można

prace malarskie i rysunki, dekoracyjne drobiazgi, małe formy rzeźbiarskie

wykonane przez dzieci i młodzież oraz nauczycieli pracowni plastycznych. Mamy nadzieję, że te małe dzieła mogą stać się również miłym, świątecznym upominkiem dla osób oglądających naszą wystawę.
Pod kierunkiem Bogny Pniewskiej w pracowni „Glinolepy” powstają prace z różnych mas plastycznych. Uczestnicy zajęć poznają także techniki pracy w glinie tworząc rzeźby, reliefy
i przedmioty użytkowe.
Pracownia Klary Wicenty to miejsce, w którym dzieci w wieku 4-5 lat rozpoczynają przygodę ze sztuką. W formie zabawy poznają różne techniki plastyczne oraz materiały. Tworzą prace malarskie, rysunkowe, kolaże. Uczą się, jak wyczarować dinozaura z gazety, wronę z papierowej rolki, czyli jak wykorzystać niepozorne materiały, do stworzenia własnego „dzieła sztuki”.
Uczestnicy zajęć prowadzonych przez Katarzynę Piekacz zapoznają się z podstawami rysunku, zasadami kompozycji, zasadami patrzenia, ćwiczeniami z bryłą i z perspektywą, sposobami nakładania światłocienia, waloru i faktury. Do tego celu używają, oprócz nietypowych materiałów i narzędzi, również te powszechnie stosowane w technikach rysunkowych : różne rodzaje ołówków, tusze, piórka, pióra, kredki, farby i pędzle, węgle, sepie.
Zajęcia prowadzone przez Małgorzatę Karpińską umożliwiają uczestnikom rozwijanie pasji i poszukiwań twórczych w różnych technikach plastycznych a także zapoznanie się z wieloma technikami rękodzielniczymi (np: decoupage, małe formy rzeźbiarskie, szycie dekoracyjnych drobiazgów).

W Pracowni Malarstwa Zbigniewa Chromca dzieci i młodzież poznają tajniki technik malarskich. Zaczynając od tradycyjnego rysunku ołówkiem czy tuszem, przez pastele, różne rodzaje farb wodnych po farby olejne.


Katarzyna Śliwińska zaprezentuje swoje wyjątkowej urody aniołki...

 

wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!