$sBanner

Artystyczne menu

Wystawa Pejzaże i kwiaty


Wystawa obrazów „Pejzaże i kwiaty” Bogny Szpiller oraz Krystyny Gołębiowskiej odbyła się w dniach od 17 do 30 listopada 2012r.

Bogna Szpiller odkąd pamięta chciała malować. Swój dom rodzinny wypełniony był obrazami Babci, na które zawsze patrzyła z dumą i podziwem. Marzyła, że kiedyś spróbuję swoich sił w malarstwie.
Brak czasu i wiary w siebie powodowały, że farby kupione kilkanaście lat temu wyschły. Dopiero od sześciu lat uczę się tej pięknej sztuki.
I tak zaczęła naukę pod okiem Pana Andrzeja Sobieraja i następnie Pani Gabrieli Trynkler, a obecnie w Stowarzyszeniu Nadbałtyckich Plastyków im M. Mokwy w Gdańsku.
"Malowanie stało się moją pasją a zarazem cudownym lekarstwem na wszystkie trudy dnia codziennego. Mój dorobek malarski jest jeszcze bardzo skromny, trudno mówić o ulubionej tematyce obrazów. Lubię malować kwiaty i pejzaże. Szukanie barw, znajdywanie światła to tajemnice których poznawanie dostarcza mi wiele radości."


Krystyna Gołębiowska z wykształcenia jest biologiem. Pracowała przez 30 lat w wiejskiej szkole. Przygodę z malarstwem zaczęła w marcu 2010. Przez 3 miesiące miała zajęcia z panem Andrzejem Sobierajem - uczeń znanego malarza Baranowskiego, potem próbowała sama malować. W tym roku, brała udział w dwóch plenerach, które zaowocowały nowymi pracami i tą wystawą. Należy do Stowarzyszenia Plastyków im. Mariana Mokwy w Gdańsku i uczestniczy w warsztatach plastycznych.
"Przygoda z malarstwem jest piękna...w moich płótnach topię smutki i wydobywam z nich wiele radości. Stwierdzam, że anioły są pośród nas, a w Caffe Anioł w szczególności."


Serdecznie zapraszamy!