$sBanner

Artystyczne menu

Mirella Hinz, Janusz Pierzak


Koncert duetu Mirella Hinc i Janusz Pierzak

Mirella Hinc i Janusz Pierzak
współpracują i występują wspólnie od 3 lat. Oboje są autorami tekstów i muzyki z gatunku poezji śpiewanej. Mają na swoim koncie dwie wspólne płyty z autorskimi piosenkami : „Twoja nieobecność” – wydanej we wrześniu 2014 roku i „ DWA” wydanej w marcu 2016 roku .
Uczestnicy festiwalu OPPA 2014 i 2015 r, Bazuny – 2015 r i konkursu „Natchnienie” – luty 2016 roku. Ich piosenki znane są słuchaczom Łagodnej Listy Przebojów Radia Aspekt, Radia PIK, Radia Gdańsk, Radia Wnet oraz słuchaczom audycji – Gitarą i Pórem- III pr PR.
Jak żartobliwie przyznają minione trzy lata były dobrze zmarnowanymi latami w ich życiu.
Janusz Pierzak - bard, poeta i satyryk, związany od lat z Gdynią. Jego proza i wiersze publikowane były w pismach literackich oraz w prasie lokalnej. Autor tomików poezji „Wiersze”, „Poetycki Grabówek”. Samodzielnie wydał cztery autorskie płyty: „Bilet do bezsenności”(1997), „Niewidzialne znaki” (1999), „ Na ulicy Sztormowej” (2004) oraz „Ballady utkane z piasku i mgły” (2010).
Mirella Hinc – urodzona w Toruniu, od lat związana z Trójmiastem autorka testów i muzyki, pasjonatka poezji i malarstwa. Autorka projektów okładek, realizatorka teledysków do piosenek oraz aranżerka muzyki.
PŁYTY
Twoja nieobecność" – to propozycja na którą składają się bardzo klimatyczne piosenki autorstwa Janusza Pierzaka i Mirelli Hinc - duetu z Trójmiasta, którzy są autorami tekstów i muzyki oraz wykonawcami piosenek zaliczanych do gatunku poezji śpiewanej. Piosenki z płyty " Twoja nieobecność" składają się w spójną, pełną harmonii całość przenosząc nas w krainę prawdziwej łagodności. , przywracając równowagę i spokój współczesnemu światu pełnemu zgiełku, pośpiechu i agresji.
Spis utworów:
1. Twoja nieobecność
2. Tam gdzie nas nie ma
3. Me and you
4. W blasku świateł
5. Patrzymy w lustra
6. Przeznaczenie
7. I belive
8. Może jutro
9. Koci pazur
10. Imię w deszczu
11. Piosenka na każdy dzień
12. Portret twój
13. Dobrze, że jesteś
14. Mała wieczność
15. Skrzydłami motyla

„DWA” - druga płyta duetu z autorskimi piosenkami śpiewanymi po polsku i po angielsku z akompaniamentem gitar, fortepianu, instrumentów smyczkowych , fletu i harmonijki ustnej zawierająca 14 autorskich piosenek.

Lista utworów:
1.Listy do Ciebie
2. Walking Alone
3. Nad czereśnią
4. Surrender
5. Zamknięte światy
6. Przystań
7. Chwytam czas
8. J. F.K.
9. Bliskością Twoich dni
10. Światło i cień
11. Looking for Wind
12. Przed podróżą
13. Na peronach
14. Dwa