$sBanner

Artystyczne menu

Wyspy Szczęśliwe


Koncert "Wyspy Szczęśliwe" w wykonaniu artystów z Białorusi:

Nadzieja Brońska (Białoruś) - śpiew
Walentyna Winiarska (Białoruś) - fortepian

„WYSPY SZCZĘŚLIWE” - to jest pierwszy, unikatowy album muzyczny, zawierających autorski wybór utworów rekomendowanych przez znaną w Polsce i na Białorusi artystkę, Nadzieję Brońską.
Album jest jednak projektem wspólnym wokalistki polskiego pochodzenia Nadziei Brońskiej, laureatki I Nagrody Międzynarodowego Festiwalu im. A. German „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze (2007) oraz białoruskiej pianistki także polskiego pochodzenia, laureatki międzynarodowych konkursów - Walentyny Winiarskiej.

Program koncertu:
1. Dwa zakochane statki
2. Jasna noc
3. Gwiazdy spadające
4. Posidim, pomolczym
5. Serdeczny mój
6. Tańczące Eurydyki
7. Wiosenna Humoreska
8. Wy choteli mnie czto­to skazat
9. The Man I Love
10. Piosenka Kawalergarda
11. Książeczka
12. Na moście w Avignon
13. Zmierzch ros
14. Jesteś moją miłością

Nadzieja Brońska „Nasza współpraca rozpoczęła się w roku 2014, w trakcie przygotowań programu koncertowego pod tytułem "Miasto zakochanych", poświęconego twórczości wybitnej polskiej artystki Anny German. Wybrane do albumu pieśni ze wspólnego, bogatego repertuaru nie są ograniczone ramami jednego gatunku. Na płycie znajdują się utwory; zarówno nastrojowe, zmysłowe ballady, rytmiczne utwory z gatunku pop, jak i energetyczne przeboje. Obok siebie znalazły się pieśni poetyckie i ludowe w oryginalnym, autorskim opracowaniu, a także romanse klasyczne i współczesne oraz znane pieśni romskie. Wśród autorów śpiewanych wierszy wrażliwy słuchacz znajdzie poezję Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Agnieszki Osieckiej, Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. Mamy pewność że poza nami znajdzie się grono odbiorców, które pochwali nasz wybór”.
Nadzieja (wokalistka) i Walentyna (instrumentalistka), założycielki duetu, już dawno przestały być dwójką anonimowych artystek. Od dwóch lat w salach kameralnych lub amfiteatrach Polski i Republiki Białorusi prezentują oryginalnie interpretowane, znane pieśni. Wciąż jednak są skromnymi, kreatywnymi muzykami, których łączy nie tylko przyjaźń, ale przede wszystkim ogromna wrażliwość, co można usłyszeć w każdym wydobywającym się z ich utworów dźwięku. W swojej twórczości w rewelacyjny sposób łączą piękny, liryczny sopran Nadziei Brońskiej z wirtuozerią instrumentalnego akompaniamentu Walentyny Winiarskiej.

coś na zachętę:
https://www.youtube.com/watch?v=C1lKUeoTGlg
https://www.youtube.com/watch?v=ry7R8HTIJ28

Serdecznie zapraszamy!