$sBanner

Artystyczne menu

Mike Greene / Łukasz Wiśniewski / Tomek Dziano


Grupa S Fundacji Adapa ma zaszczyt zaprosić na
koncert zespołu
Mike Greene / Łukasz Wiśniewski / Tomek Dziano
piątek, 20 maja 2016r. godz. 19.00

wstęp "do kapelusza"

Mike Greene urodził się i dorastał w Brooklynie, słuchając bluesa, gospel oraz Rythm n Blues lat 50 i 60. Występuje zarówno jako lider zespołu, jak i muzyk solowy. Jest multiinstrumentalistą, poza gitarą gra też na banjo, mandolinie i akordeonie. Jego wrodzona znajomość muzyki amerykańskiej - folku, bluesa, country, rocka - w połączeniu z talentem songwriterskim, wieloletnim doświadczeniem scenicznym i mocnym, ciepłym głosem sprawia, że Mike kochany jest przez każdą publiczność. Stawiająca uczucia ponad techniką, odrzucająca utarte schematy i konwencje muzyka Mikea zawiera w sobie wszelkie odcienie i oblicza bluesa. Jego naturalna charyzma i silnie emocjonalny stosunek do muzyki sprawiają, że każdy koncert ma w sobie element magii.

Z urodzonym w Łodzi Tomkiem Dziano, byłym członkiem zespołu Street Blues, dzieli scenę od kilku lat. Greene i Dziano spotkali się po raz pierwszy w 2011 roku z okazji setnej rocznicy urodzin bluesmana Roberta Johnsona, akompaniując wnukowi legendarnego muzyka. Obaj od lat mieszkają we Francji, gdzie w 2012 roku wraz z Alainem Michelem i Stephanem Ranaldim założyli grupę Immigrants, z którą koncertują na festiwalach w Niemczech, Belgii, Francji, Włoszech i Szwajcarii.

Łukasz „Wiśnia” Wiśniewski jest wirtuozem harmonijki. Od wielu lat uznawany za jednego z najlepszych i najbardziej charyzmatycznych wokalistów bluesowych w Polsce. „Wiśnia” to także doświadczony nauczyciel gry na harmonijce ustnej oraz muzyk sesyjny.

Serdecznie zapraszamy!