$sBanner

Artystyczne menu

Musique Poetique


MUSIQUE POÉTIQUE

Artur Sychowski - pianino
Urszula Pozanska - wokal
Michał Brodalski - akordeon

Klimatyczny koncert łączący wiele muzycznych światów, od improwizacji utworów Fryderyka Chopina (Artur Sychowski - fortepian) poprzez muzykę akordeonową w zupełnie nowych aranżacjach francuskich walców, muzyki cygańskiej i jazzowych standardów (Michał Brodalski - akordeon) do poezji polskiej, światowych hitów muzyki wokalnej i własnej twórczości (Urszula Pozanska - sopran).

Artur Sychowski - pianista, kompozytor i improwizator młodego pokolenia. Koncertował w wielu krajach Europy, m.in. w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Rosji, Serbii, Grecji, Litwie, Polsce i na Malcie. Laureat I miejsc prestiżowych konkursach fortepianowych w Europie. Stypendysta m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Polsce. Uhonorowany licznymi nagrodami, m.in: Nagrodą Ministra Kultury Rosji. Muzyk wszechstronny, doskonale poruszający się w obszarze muzyki zarówno klasycznej jak i improwizowanej. Solista, akompaniator, kompozytor. Grał na najdłuższym fortepianie na świecie. Autor muzyki filmowej, teatralnej i multimedialnej.

Urszula Pozanska - wokalista z zamiłowania, córka nieżyjącego już multiinstrumentalisty i śpiewaka Leona Krenzy. Laureatka kilku konkursów wokalnych, w tym Nagrody Artystów Scen Polskich. Członkini Zespołu Pieśni i Tańca w Gdyni - kocha śpiew, muzykę i taniec. Kompozytorka, aranżerka oraz pełna pasji improwizatorka.

Michał Brodalski - akordeonista urodzony w Wejherowie. Występował w sześciu krajach Europy, m.in. we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Słowacji, Niemczech i w Polsce. Ukończył Szkołę Muzyczną I st. im. Fryderyka Chopina w Wejherowie, kontynuuje naukę w Szkole Muzycznej II st. im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni. Jest członkiem kameralnych, ludowych i regionalnych zespołów wokalno-instrumentalnych. Doświadczony solista dający entuzjastycznie przyjmowane recitale przez publiczność. Swoją technikę łączy z improwizacją, dając zupełnie inne spojrzenie na klasykę w odświeżonym wydaniu.

Serdecznie zapraszamy!