$sBanner

Artystyczne menu

Apolinary POlek i Cezary Rogalski


Koncert Duetu: Apolinary POlek i Cezary Rogalski

Coś na zachętę:
https://youtu.be/-DYv4y_KkOs

Apolinary POlek i Cezary Rogalski, czyli 2/5 zespołu Dobry Diabeł w koncercie na głosy, gitarę akustyczną, kontrabas i harmonijki. Poza autorskimi piosenkami Apolinarego zabrzmią utwory Boba Dylana, Leonarda Cohena i Brucea Springsteena w przekładzie na język polski, też autorskim.

Apolinary POlek to autor i wykonawca piosenek koncertujący od kilkunastu lat na różnych małych, dużych i wielkich scenach polskich i zagranicznych, laureat wielu nagród na przeróżnych muzycznych konkursach i festiwalach, takich jak OTPPS Bazuna, FPP Nadzieja, Zajazd Bardów, OPPA. Jego repertuar to piosenki, w których odbija się przyroda, droga i to, co najgłębsze w człowieku. Gra swoje utwory solo lub z zespołem, akustycznie, dążąc do osiągnięcia pełni naturalnego brzmienia instrumentów i głosów. Żeby płynęło prosto z serca. Nagrał dwie płyty, niedawno koncertował też z zespołem Dobry Diabeł w Radiu Gdańsk. Grywał m.in. na koncertach W górach jest wszystko co kocham, festiwalu Ballads of Europe, na Muzycznym Azylu nad Szelmentem.

Cezary Rogalski jest basistą, wokalistą i również autorem piosenek. Znają go fani takich zespołów jak Słodki Całus od Buby, Formacja czy Na Bani.

Koncert w Caffe Anioł będzie pierwszym występem tego duetu, albowiem Dobry Diabeł za każdym razem występuje w innym składzie, choć szczęśliwie od mniej-więcej roku członkowie kapeli pozostają ci sami. Ponieważ miejsce koncertu sprzyja piosence, liczymy na to, że koniec występu wcale nie będzie oznaczał końca śpiewów i końca imprezy, a wręcz przeciwnie.

Serdecznie zapraszamy!