$sBanner

Artystyczne menu

MNdavi


Koncert polsko-nigeryjskiego duetu MNdavi
wystąpili Magdalena i Julius Maduaka

MNdavi to polsko-nigeryjski duet afrosoulowy mieszkający w Danii, który tworzą Magdalena i Julius Maduaka.
W czasie koncertu duet zaprezentuje legendarny nigeryjski instrument plemienia Delta Igbo - "opi", czyli tradycyjną trąbkę, która była używana do obwieszczania o wojnie, podniesionym stanie bezpieczeństwa lub pilnym spotkaniu na dworze królewskim. Ponieważ Julius jest jednym z ostatnich, którzy wiedzą jak posługiwać się opi, razem z Magdaleną, postanowili stworzyć kilka utworów, które pokazują różne oblicza tego tajemniczego instrumentu oraz jego zastosowanie we współczesnej muzyce soulowej i jazzowej.
MAGDALENA MADUAKA
Wokalistka jazzowa, autorka tekstów, autorka piosenek, aranżerka. Uczennica Anny Serafińskiej, Ewy Kossak, Iwony Zasuwy i Jerzego Kossacza. Była wokalistką w Kossacz Band i Pointless PoP.
Współpracowała również przy tworzeniu muzyki klubowej razem z Eastern Sound.
JULIUS MADUAKA
W przeszłości lider licznych nigeryjskich grup tanecznych, w których nie tylko tańczył, ale również grał na bębnach, agogo, oraz tradycyjnym trąbce zwanym “opi”. Obecnie jego instrumentami są rownież klarnet, saksofon altowy i tenorowy, oraz harmonijka.
Występ MNdavi z założenia jest kameralny. Nastrojowe ballady, bluesowy wokal, europejskie i afrykańskie instrumenty dęte, egzotyczne perkusjonalia i niesamowite opowieści z południowej Nigerii przeniosą słuchaczy w magiczny świat zachodniej Afryki. Kulminacją występu będzie zaś pokaz tańca afrykańskiego.
MNdavi zagrali do tej pory w Danii, Szwecji, Niemczech, a na przełomie marca i kwietnia wyruszają w trasę po Polsce. W październiku 2015 byli gośćmi programu "Dzień dobry TVN".
LINKI:
https://www.facebook.com/mndavi
www.mndavi.com
https://www.youtube.com/watch?v=sBnfTKBSuME
http://youtu.be/p_gNE2_5Rsg
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/polsko-nigeryjski-duet-posluchajcie-ich-brzmienia,183749.html

Serdecznie zapraszamy!