$sBanner

Artystyczne menu

Fingerstyle Guitar Evening


Fingerstyle Guitar Evening

Piotr Krępeć, Szymon Białek, Filip Fiebiger

Bliżej o artystach:

Piotr Krępeć
https://www.youtube.com/watch?v=fezDykjGUqs

Gitarzysta akustyczny fingerstyle, uznany przez magazyn Top Guitar „objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary”.

Jako kompozytor muzyki filmowej zadebiutował na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w CANNES w 2012 roku, będąc autorem muzyki do filmu „Podróż z bagażem podręcznym” w reżyserii Arka Biedrzyckiego.

Pomysłodawca, dyrektor oraz główny organizator dwóch edycji Fingerstyle Sopot Festival oraz czterech edycji Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego, na którym wystąpił wspólnie z największymi gitarzystami fingerstyle’owymi świata – Jonem Gommem, Andreą Valerim, Stefano Barone.

Stypendysta Artystyczny Prezydenta Miasta Sopotu 2015r.
Stypendysta Artystyczny Prezydenta Miasta Gdańska 2015.
Stypendysta Artystyczny Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2015.

W jego kompozycjach można odnaleźć całe bogactwo środków artystycznego wyrazu. Ponad nimi zawsze górują jednak wysublimowane połączenia dźwięków i minimalizm, który twórca w swojej muzycznej wypowiedzi ceni ponad wszelką miarę.

Swoją przygodę z sześciostrunowym instrumentem szarpanym rozpoczął od gitary klasycznej. Dziesięć lat później zakochał się w jazzie i „raz na zawsze” zostawił klasyczną formułę. Dostrzegł wówczas nowe możliwości gitary akustycznej - niekonwencjonalne stroje i grę perkusyjną. Obecnie korzysta z wielu technik gitarowych jednocześnie, przez co jego twórczość wymyka się jednoznacznym kwalifikacjom.

http://piotrkrepec.com/pl/

Szymon Białek
https://www.youtube.com/watch?v=cASujKzUqAE

Gitarzysta akustyczny, realizator dźwięku. Zafascynowany gitarą i twórczością gitarzystów takich jak Django Reinhardt, Pat Metheny, Jacques Pellen -poświęcił się akustycznemu graniu na gitarze i rozwijaniu indywidualnego stylu. Charakteryzuje go dążenie do łączenia różnych gatunków muzycznych (muzyka akustyczna, rockowa, jazz, world music) bazowanie na czystym, akustycznym brzmieniu instrumentu, technice fingerstyle i modalnym strojeniu instrumentu.

Zdobywca II miejsca w gitarowym konkursie Warsaw Fingerstyle Festival 2015 oraz I miejsca i nagrody publiczności podczas Sopot Fingerstyle Festival 2015.

Założyciel studia nagraniowego „TheToneNation”, zajmującego się realizacją jego muzycznych pomysłów i rozwijającego specjalizację w dziedzinie produkcji szeroko pojętej muzyki akustycznej.

http://szymonbialek.com/

Filip Fiebiger
https://www.youtube.com/watch?v=K1k7jnb8hAM

Gitarzysta i kompozytor urodzony w Koszalinie mieszkający w Gdańsku. Swoją przygodę z muzyką zaczął bardzo późno (mając 15 lat), edukacji muzycznej nigdy nie zaznał, na szczęście nie przeszkodziło mu to (a może i pomogło) w rozwijaniu swojej muzycznej pasji. Miłośnik gitary fingerstyle, zwycięzca ogólnopolskiego konkursu Acoustic Guitar Battle, laureat w konkursie T. Burton Fingerstyle Festival. Wielokrotny uczestnik kursów i warsztatów gitarowych (m.in. Tommy Emmanuel, Luca Allievi, Andrea Valeri, Uli Kringler, Marek Raduli).

Posługując się techniką fingerstyle z jazzowej gitary typu archtop wydobywa jednocześnie melodię, harmonie oraz partie basu. Sprawia to, że mimo jednego instrumentu, słuchacze mogą w pełni docenić piękno i złożoność jazzowych kompozycji w gitarowym wykonaniu.

Filip Fiebiger przez lata brał również udział w wielu projektach niezwiązanych z gitarą fingerstyle. W sezonie 2009-2010 współpracował z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym, występował wielokrotnie jako gitarzysta na scenie Teatru Variete Muza, był częścią orkiestry w realizowanej przez Teatr Nowy w Słupsku adaptacji legendarnego musicalu Cabaret. Do ciekawostek w jego karierze muzycznej można zaliczyć gościnny występ na koncercie Raggafaya Unplugged realizowanym w studio im. Czesława Niemena (Radio Koszalin).

Poza działalnością solową występuje w trio z Tomkiem Klepczyńskim (klarnety) i Mateuszem Ruzikiem (wokal). Jest również współzałożycielem, gitarzystą rytmicznym i kompozytorem w gypsy swingowym zespole Hot Club of Poland.

http://filipfiebiger.pl/