$sBanner

Artystyczne menu

Wolność Istnienia


Wystawa Wolność Istnienia - Magda Wosztyl - fotografia

Wernisaż rozświetlił krótki koncert artystki Aleja Nesz (Wiesia Szypelt). Aleja Nesz jest wokalistką, dyrygentką, tworzy muzykę "dla duszy". Zajmuje się muzykoterapią. Specjalizuje się w pracy z głosem i z emocjami poprzez improwizację muzyczną.

Magda Wosztyl jest dziennikarką, filologiem slawistyki i pedagogiem. Fotografią zajmuje się hobbistycznie. Jej pierwsze efekty powstały podczas współpracy z Maciejem Orzechem na potrzeby audycji radiowej Winylowe Pole, gdzie zajmowała się wizerunkiem modelek, zgodnym z porami roku i tematyką muzyczną.
Pierwsze prace w tematyce wolności powstały w trakcie pobytu w Nowej Wsi Przywidzkiej, gdzie narodził się pomysł aby pokazać różne formy istnienia i uczuć, które w połączeniu tworzą obraz piękna i wyjątkowości życia. Kolejnym etapem była sesja zdjęciowa z Dominiką Gudalewską, której efektem jest portret, ukazujący szczęście na twarzy modelki. Portret powstał na gdyńskim bulwarze, w trakcie spaceru Dominiki z partnerem. "Cieszę się, że mogę tu być"- to słowa najlepiej opisujące tamten moment. Przedstawione prace, na których widać ptaki zostały zapisane w Gdyni w czasie spaceru po Babich Dołach. Wolność zawitała do drzwi, a one stały się symbolem. Portret przedstawiający kochanków, to nowoczesna wizja Adama i Ewy-kiedy dwoje ludzi cieszy się swoim szczęściem, wszystko wokół staje się rajem. Jabłko na łańcuchu przedstawia więzi, które tworzą ludzkie pragnienia. W tej sesji wzięli udział Monika Prabucka i Michał Szydłowski. Ślubny obraz kochających się ludzi powstał w Sopocie. Tutaj swoje uczucia i radość ze wspólnego bycia pokazała Dorota Garbaciak wraz z małżonkiem. Całość podsumowują meduzy, znalezione w głębinach gdyńskiego morza, które w swojej formie poruszają się tak, jakby płynęły w kosmosie.
Magda pisze również wiersze, prowadziła relaksacje oddechowe i zajęcia z dziećmi i młodzieżą. Pomiędzy 2009 a 2011 prowadziła audycje radiowe w radio Egida w Katowicach oraz w radio Sar w Gdańsku w tematyce muzycznej oraz dotyczące rozwoju osobistego. Obecnie pogłębia swoją wiedzę w zakresie artystycznym (fotografia, rysunek).

Wystawa: Magda Wosztyl
Opiekun artystyczny/plakat: Karol Formela
Koncert: Wiesia Szypelt
Modele: Monika Prabucka, Michał Szydłowski, Dorota Garbaciak (Szreder) z małżonkiem, Dominika Gudalewska

Serdecznie zapraszamy!