$sBanner

Artystyczne menu

Moderniści z morza


Wystawa wystawy fotografii

MODERNIŚCI Z MORZA
Dariusz Sobiecki, Michał Witkowski, Lucyna Lewandowska
20 sierpnia - 4 września 2015r.

Uroczysty finisaż, piątek, 4 września 2015r. godz. 20.00

Już rok mija od wystawy Uwiedzeni Modernizmem, podczas której Dariusz Sobiecki i Michał Witkowski zaprezentowali swoje fotograficzne widzenie fenomenu modernistycznej architektury Gdyni w gościnnych progach Caffe Anioł, przy organizacyjnym wsparciu Agencji Rozwoju Gdyni.
Wystawa była wydarzeniem towarzyszącym IV Weekendowi Architektury oraz konkursowi fotograficznemu Gdyński Modernizm w Obiektywie.

W roku bieżącym fotografowie powracają w składzie poszerzonym o Lucynę Lewandowską.
Prace będą też prezentowane w odmiennej formule tematycznej, uwzględniającej nie tylko architekturę Gdyni, ale również jej walory krajobrazowe, życie miasta, a także jej kontekst regionalny. Miejsce oraz organizator wystawy Moderniści z morza pozostają niezmienne.

Poznajmy bliżej sylwetki wystawiających twórców:
LUCYNA LEWANDOWSKA
Fotograf, przewodnik górski i wykładowca łaciny medycznej. Działa w stowarzyszeniu Macherki, wspierającym kobiece inicjatywy w Trójmieście. Nie lubi gorzkiej czekolady.
lucyna-lewandowska.pl

DARIUSZ SOBIECKI
Fotograf – zdobywca wielu wyróżnień i nagród, zarówno polskich jak i zagranicznych. Aktywny w szerokim zakresie tematycznym – szczególnie skupia się na fotografii ulicznej, pejzażu, architekturze i projektach konceptualnych. Jako gdynianin, bada i dokumentuje jej historię i zapomniane zakątki. Zawodowo jest lektorem i tłumaczem języka angielskiego. Inne pasje jego życia to muzyka i rower.
cudownagdynia.pl
photography.dariuszsobiecki.com

MICHAŁ WITKOWSKI Architekt.
Jego zawodowym mottem są ponadczasowość oraz uniwersalność architektury, które odnajduje w modernizmie. Fotografia pozwala uchwycić logikę modernistycznych form podkreśloną unikalną grą światła. W swoich foto-obserwacjach koncentruje się na mieście, architekturze oraz środowisku naturalnym. Jego prace były wielokrotnie wyróżniane oraz nagradzane na konkursach fotograficznych takich jak między innymi „Gdyński modernizm w obiektywie”.

wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy!