$sBanner

Artystyczne menu

Ku marzeniom na początek i kraniec świata


Ku marzeniom na początek i kraniec świata (Camino de Santiago. Kamczatka. Boliwia)” Spotkanie autorskie wraz z promocją książki Szymona Banaszczyka
czwartek, 11 czerwca 2015r. godz. 18.00
wstęp wolny

Jeden człowiek, trzy podróże, cztery kontynenty, dziewięć języków, piętnaście krajów, setki rozmów, tysiące spotkań, moc nowych doświadczeń, nieskończoność ludzkiej dobroci. To wszystko znajdziecie w książce "Tryptyk z podróży".

Na spotkaniu Szymon będzie opowiadał o swoich podróżach do: Hiszpanii, Rosji (Kamczatka), USA, Boliwii, Paragwaju i Peru.

"Dlaczego tryptyk? Trzy podróże, wędrówki, pielgrzymki. Z pozoru połączone w jedną historię bez logicznego ciągu, tak jakby nie miały ze sobą nic wspólnego. Jednak to co je spaja jest pewnym mottem całej książki.

„Podróż to spotkanie. Podróż to drugi człowiek. Podróż to odkrywanie nowej rzeczywistości.” W takim kontekście te trzy opowieści są ze sobą nierozerwalnie złączone. Wszak odbył je jeden człowiek, będąc czasem zupełnie nieświadomy, że każda z tych podróży w jakiś dziwny, może opatrznościowy sposób, wywoływała następną.

Serdecznie zapraszamy!