$sBanner

Artystyczne menu

Michał & Robert Guzik


MICHAŁ & ROBERT GUZIK (gitara klasyczna)
niedziela, 12 kwietnia 2015, godz. 18:00 w Caffe Anioł

W programie utwory m.in.: Ennio Morricone, Leszka Możdżera, Sergio Assada, Jana Sebastiana Bacha, Sergio Mendesa i Astora Piazzolli.
OBA GUZIKI wystąpią solo i - PO RAZ PIERWSZY - także w duecie.

Bilety: 15zł. po wcześniejszym odbiorze biletów w Caffe Anioł

MICHAŁ GUZIK urodził się 21 lutego 1996 roku. Swoją naukę gry na gitarze zaczął w wieku siedmiu lat i kontynuuje ją do dnia dzisiejszego w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni pod kierunkiem mgr Jana Kowalczyka. Dodatkowo pobierał lekcje u znakomitych pedagogów i wirtuozów gitary klasycznej takich jak Dariusz Kupiński, Michał Nagy, Petr Saidl czy Marco Tamayo. Michał zdobywał nagrody na licznych konkursach gitarowych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in.: I miejsce na III Ogólnopolskich Spotkaniach Gitarowych w Elblągu (2014), I miejsce na IX Gdańskich Spotkaniach Metodycznych Gitarzystów (2013), III miejsce na XVI Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Trzęsaczu (2013).

ROBERT GUZIK urodził się 17 czerwca 1989 roku. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku lat sześciu w Państwowej Szkole Muzycznej im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni pod kierunkiem mgr Jana Kowalczyka. Jest absolwentem studiów gitarowych w klasie prof. Marcina Zalewskiego na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W maju 2014 roku w duecie z Adamem Wochem zadebiutował w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie - Carnegie Hall w Nowym Jorku. Jest laureatem nagród na licznych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych zarówno solo jak i w duecie, m.in.: II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. Czesława Droździewicza w Krynicy Zdroju (2008), tytuł laureata na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym IBLA Grand Prize w Ragusie na Sycylii (2013), II miejsce na X Europejskim Konkursie Gitarowym "Enrico Mercatali" w Gorizii we Włoszech (2013).

Serdecznie zapraszamy!