$sBanner

Artystyczne menu

Confusion Project


Koncert zespołu jazzowego Confusion Project
czwartek, 12 marca 2015r. godz. 19.00

Michał Ciesielski – pianino
Piotr Gierszewski – gitara basowa
Adam Golicki – perkusja

wstęp: 20zł. po wcześniejszym odbiorze biletów w kawiarni

Bliższe informacje o zespole i artystach:

Confusion Project to Trio z Trójmiasta, które powstało na początku 2013 roku. Ambicją zespołu jest ukazanie muzyki Jazz-Fusion w świeżej, zwiewnej, tryskającej pomysłami odsłonie.
Na ogólny wyraz muzyki Confusion Project składają się niebanalne, rozbudowane kompozycje czerpiące z szerokiej palety stylistyk (od muzyki poważnej przez dixieland i swing po muzykę latynoską, rockową czy drum'n'bass), oraz wspólne dążenie muzyków do tego, aby zachować w swojej grze balans między błyskotliwością i humorystycznością, a subtelnością i intymnością.
Trio ma na swoim koncie wyróżnienie na School&Jazz Festival 2013, a także III miejsce oraz nagrodę indywidualną dla Michała Ciesielskiego na IX Europejskich Integracjach Muzycznych. W 2014 roku wystąpili w finale European Jazz Contest, jako jeden z 4 najlepszych zespołów jazzowych z całej Europy.

MICHAŁ CIESIELSKI – Pianino
Kompozytor, aranżer i pianista jazzowy. Ukończył z wyróżnieniem studia na specjalności Kompozycja i Aranżacja Jazzowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Leszka Kułakowskiego. Przez rok studiował w Instytucie Jazzu w Katowicach w klasie prof. Jacka Glenca. Obecnie na powrót związany z AM w Gdańsku jako pedagog i student fortepianu jazzowego w klasie prof. Włodzimierza Nahornego. Michał ma na swoim koncie kilkadziesiąt autorskich kompozycji i aranży na przeróżne składy (od tria fortepianowego, przez kwartet smyczkowy, zespół wokalny, po big band i orkiestrę symfoniczną) w różnych stylistykach (jazz, muzyka poważna, pop, funk, gospel, muzyka do sztuk teatralnych i do filmu). Jest laureatem licznych nagród (Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, Europejskie Integracje Muzyczne w Żyrardowie, Fama 2011, RCK pro Jazz Festiwal, School & Jazz Festiwal). Jako pianista jazzowy występował z licznymi składami w całej Polsce, a także w Niemczech, Anglii i w Obwodzie Kaliningradzkim.

PIOTR GIERSZEWSKI - Gitara basowa
Dobrze zapowiadający się muzyk młodego pokolenia pochodzący z Kujaw. Obecnie student Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazz i Muzyka Estradowa. Laureat wielu konkursów min. School and Jazz Festiwal (wyróżnienie specjalne), Pif Paf Music Festival. Brał udział w wielu sesjach nagraniowych dla zespołów osadzonych w różnych stylistykach od mocnego rocka po muzykę jazzowa. Obecnie udziela się w zespołach takich jak: Krzysztof Paul trio, Funkyloopy, Ambirds, Confusion Project, Pocket trio, FunkU, Collin`s Revange, Unknown Quartet.

ADAM GOLICKI – Perkusja
Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz student kierunku Jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dr Dariusza Kaliszuka. Zdobywca I miejsca na Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym we Wrocławiu(2003r.); z zespołem Paul Band zdobywca I miejsca oraz nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (2005 r.). Współpracuje z takimi muzykami, jak Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, Zdzisław Babiarski, Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego...

http://www.confusionproject.com/

Serdecznie zapraszamy