$sBanner

Artystyczne menu

Zdążyć przed północą


Koncert zespołu Zdążyć przed północą pt. „Słowa” w Caffe Anioł

Grzegorz Radke - wokal, gitara
Mariusz Wilke - gitara
Tomasz Wiczyński - kontrabas

Zespół „Zdążyć przed północą” tworzą muzycy związani z nurtem twórczości poetyckiej, folkowej.

W skład zespołu wchodzą:
Grzegorz Radtke - poeta, wokalista i gitarzysta , który od lat funkcjonuje w nurcie muzyki poezji śpiewanej.
Mariusz Wilke - wspaniały muzyk sesyjny, długoletni gitarzysta zespołów: „Słodki Całus od Buby”, „Smugglers”. Obecnie gitarzysta legendarnego na scenie poetyckiej zespołu „Bez Jacka”. Właściciel Studia Nagrań 33, realizator nagrań i reżyser dźwięku.
Tomasz Wiczyński - absolwent klasy kontrabasu Akademii Muzycznej w Gdańsku. Przez wiele lat muzyk orkiestrowy Państwowej Filharmonii i Opery Bałtyckiej. Nauczyciel kontrabasu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim. Współpracował z Polską Filharmonią Kameralną Wojciecha Rajskiego, Filharmonią Bałtycką, Cappellą Gedanensis, Elbląską Orkiestrą Kameralną. Współzałożyciel i kierownik artystyczny Gdańskiego Kwartetu Kontrabasowego (liczne koncerty w kraju i za granicą).

Zespół Zdążyć przed północą opowiada historie opisujące blaski i cienie ludzkiej egzystencji, Dzięki temu powstaje opowieść skłaniająca do refleksji. W tym kontekście jest to twórczość, stanowiąca przekaz uniwersalny, skierowany do szerokiego spektrum odbiorców. Jej uzupełnieniem są mądre i liryczne teksty oraz interesujące aranżacje muzyczne. Obecnie zespół pracuje nad nowym albumem którego premiera ma się odbyć na początku grudnia. Płyta zatytułowana „Słowa” stanowić będzie rozwinięcie i swego rodzaju kontynuację artystycznej drogi, nawiązującej do pierwszej płyty zespołu, która ukazała się w październiku 2015 r. pt. „Światło”. W programie „Słowa” oprócz kompozycji opartych na w pełni autorskich tekstach, zostaną wykorzystane cytaty uznanych autorytetów duchowych, świata kultury m.in. Karola Wojtyły, ks. Jana Twardowskiego, Vincenta van Gogha.

Link do foto-opowieści będący utrwaleniem czasu spędzonego w Studiu 33.
https://www.youtube.com/watch?v=bJ6ZMV_PPXQ

Kontakt do zespołu
Tomasz Wiczyński 696 064 353 bądź e-mail: twicz@wp.pl

facebook – Zdążyć przed północą