$sBanner

Artystyczne menu

Tomasz Lewandowski


Recital Tomasza Lewandowskiego - gitara

Wykonawca kojarzony z nurtem piosenki balladowej i poetyckiej. Kompozytor i gitarzysta. Od blisko 25 lat wykonujący swoje „Smutne piosenki o miłości’’. Początkowo silnie związany z piosenką turystyczną i na takich festiwalach nagradzany. Przez kilka lat wspominają o nim werdykty najważniejszych imprez tego nurtu: Wrzosowisko , Yapa, Piostur, Bazuna , OTGPS Szklarska Poręba i wiele innych.

W 1992 roku, nakładem Agencji SDM, pojawia się pierwsze wydawnictwo kasetowe pt. „Miniony Czas” , które zawiera piosenki , laureatki wspomnianych wcześniej festiwali. Znajduje się tam też piosenka pt. „Jaka Jesteś” która stała się jego wizytówką i znalazła miejsce w wielu śpiewnikach turystycznych i harcerskich.

http://www.youtube.com/watch?v=ZFEe0ppEvpk

Komponuje głównie do tekstów i wierszy Mirosława Bochenka, wielokrotnie nagradzanego poety, z którego usług korzystały też zespoły DŻEM, UNIVERSE czy solowo Maciek Balcar, Beata Przybytek i wielu innych. Wiele piosenek skomponował też do tekstów Krzysztofa Lebionki, na co dzień występującego w zespole Mietek Folk.

Poza działalnością solową współtworzył tzw. TRIO TRZECH BARDÓW czyli wspólny projekt Szymona Zychowicza, Piotra Woźniaka i Tomasz Lewandowskiego, z powodzeniem występujące na licznych koncertach w Polsce i za granicą.

Przez jakiś czas dość regularnie pojawiał się na scenie krakowskiego kabaretu PIWNICA POD BARANAMI

Obecnie prezentuje program zatytułowany „Autoportret z dygresją, czyli 15 piosenek czterdziestolatka”, który trochę w zabawny a trochę w poważny sposób podsumowuje ten ważny dla mężczyzny wiek.

więcej na temat artysty: https://www.facebook.com/pages/Tomek-Lewandowski/244135768979642

Patronat medialny: MlodaGdynia.pl​

Serdecznie zapraszamy!