$sBanner

Artystyczne menu

Zimowa Herbatka - A.W.Jagiełło, B.Stefaniuk-Nowicka - operetka


Zimowa Herbatka

Andrzej W. Jagiełło, Barbara Stefaniuk-Nowicka
- opera, operetka, musical

Bliższe informacje o artystach:

Andrzej Władysław Jagiełło:
śpiewa od zawsze.
Przedszkole, szkoła, studia!
Przygodę z muzyką rozpoczął w 1969 roku w Studio Piosenki Macieja Koleśnika barda powojennej Warszawy.
Potem było 11 lat w chórze Centralnego Zespołu Artystycznego Związku Harcerstwa Polskiego przy (obecnie Opera Narodowa) w Warszawie pod dyrekcją basa opery Warszawskiej Harcmistrza Władysława Skoraczewskiego.
W trakcie brał udział w takich przedstawieniach jak "Krakowiacy i Górale" Kurpińskiego i Kamińskiego (na 25 lecie Teatru Dramatycznego) wówczas pod dyrekcją Gustawa Holoubka oraz Operze chórów "Borys Godunow" Modesta Musorgskiego w Teatrze Wielkim Opery i Baletu pod dyr. Andrzeja Straszyńskiego.

W 1980 roku uzyskał dyplom lekarza a w krótce specjalizację pierwszego i drugiego stopnia z radiodiagnostyki. Równolegle kontynuuje naukę śpiewu u Pani profesor Darii Iwińskij. Rozwijajac swoje umiejętności koncertuje między innymi we Włoszech i Francji.
Obdarzony głosem tenorowym wykonuje różnorodny repertuar przeznaczony dla tego gatunku głosu. Są to pieśni, w szczególności włoskie i neapolitański. Śpiewa arie operetkowe, musicalowe i operowe. Bierze udział w cyklicznych koncertach w Gdańskim Ratuszu Staromiejskim firmowanych przez Polskie Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Norweskiej.
Jest kilkakrotnym uczestnikiem Czwartkowych Wieczorów Muzycznych w Dworku Sierakowskich w Sopocie.

W ostatnim czasie doskonalił swoją sztukę wokalną u nieżyjącego już maestra Macieja Wójcickiego basa Opery Bałtyckiej, z którym również występował.
Na jednym z koncertów w Teatrze "Rondo" w Słupsku powiedziała o nim prowadząca konferansjerkę Krystyna Danielecka-Wojewódzka:
"Andrzej Jagiełło tenor - ma, wspaniałą rodzinę, zawód niezwykle prawy i zbudował sobie taki dach nad głową, który nie zasłania nieba". 
Pozwólcie Państwo, że w dzisiejszym koncercie z tego nieba wykonawca ofiaruje wam kilka gwiazd...

Barbara Stefaniuk-Nowicka
Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku; Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki w Pradze. Nagrała muzykę do sztuki "Pelikan" Strindberga dla TV Gdańsk w reż. J. Afanasjewa.
Nagrała płytę na żywo z koncertu "Requiem Niemieckie" J. Brahmsa w wersji fortepian na 4 ręce z chórami i solistami z Polski i Niemiec. Solistka kameralistka.
Akompaniatorka i korepetytor wielu solistów i wokalistów trójmiejskich.
Twórca i animatorka koncertów w Gdańskim Ratuszu Staromiejskim w ramach Towarzystwa przyjaźni Polsko-Norweskiej od ponad 20 lat.
Laureatka nagrody prezydenta m. Gdańska Zasłużony dla Kultury Pomorza .
Jednocześnie jest praktykującym lekarzem specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa.