$sBanner

Artystyczne menu

Recital jazzowy


Recital jazzowy

Agnieszka Maciaszczyk i Michał Ciesielski

Duet zagrał koncert prezentując między innymi utwory w ciekawych, jazzowych aranżacjach, które są mocno związane jazzem.

Agnieszka Maciaszczyk - Pochodząca z Poznania absolwentka II st. w Akademii Muzycznej w Gdańsku, na kierunku Jazz i muzyka estradowa, specjalność: wokalistyka jazzowa. Studia I st. w tejże Akademii ukończyła z wynikiem bardzo dobrym. Wokalistka, autorka tekstów oraz muzyki. Trzykrotna półfinalistka Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, finalistka 4th Azoty Tarnów Jazz Contest (jako jedyna kobieta w swojej kategorii), również dwukrotnie wyróżniona na festiwalu im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie, laureatka III miejsca na Swingującym Kruku 2013 w Częstochowie. W 2014 roku miała przyjemność wystąpić na Ladies Jazz Festiwalu w Gdyni, jako Agnieszka Maciaszczyk Quintet, a na jesień tego samego roku zdobyła nagrodę specjalną na I Blue Note Jazz Competition w Poznaniu. W kwietniu 2015 roku zaśpiewała w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej WSCHODY w Lublinie. Latem bieżącego roku wokalistka wydała EPKĘ, na której wspierają ją wspaniali muzycy: Michał Ciesielski – fortepian oraz instrumenty klawiszowe, Jarosław Stokowski – gitara basowa oraz kontrabas, Adam Golicki – perkusja, Kaya Meller – trąbka, Szymon Łukowski – saksofony oraz klarnet basowy. Na początku listopada wokalistka zajęła 2 miejsce w Novum Jazz Festiwal i tym samym zdobyta przez nią druga nagroda jest najwyższym dotychczas wyróżnieniem przyznanym na tym konkursie wokalistce.

Michał Ciesielski - kompozytor, aranżer i pianista jazzowy związany z trójmiejską sceną muzyczną.
Absolwent i pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Muzyk posiadający w swoim dorobku liczne nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach jazzowych (m. in. 3-krotny laureat Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Krzysztofa Komedy, nagradzany na festiwalach Europejskie Integracje Muzyczne, School & Jazz Festiwal, FAMA, RCK Pro Jazz Festiwal, finalista prestiżowego European Jazz Contest).
Pianista koncertujący w Polsce i za granicą zarówno solo jak i w licznych składach, takich jak: Confusion Project, Funkloopy, Gaba Janusz z zespołem, Jan Konop Bigband).
Przez krytykę muzyczną uznawany za pianistę reprezentującego styl na pograniczu jazzu i neoromantyzmu. W swojej muzyce pragnie zachować balans pomiędzy błyskotliwością i dowcipem, a romantyzmem i intymnością wyrazu.

Serdecznie zapraszamy!