$sBanner

Artystyczne menu

Synteza Pasji


Wystawa zdjęć Kuby Adamskiego pt. Synteza Pasji
Caffe Anioł, 15 listopada do 4 grudnia 2014r.
wernisaż i spotkanie podróżnicze: sobota, 15 grudnia godz. 16.00
wstęp wolny!

Niespełna dwudziestoletni student opowie o tym, jak pasja zrodziła pasję i stworzyła z nią zgrany duet wprowadzający całą masę inspiracji do życia codziennego. O tym, jak oczywistą okazała się być droga od wycieczek za miasto do podjęcia studiów geograficznych i w końcu o tym, jaką rolę w tym wszystkim odgrywa fotografia.
Kuba Adamski - jeszcze nie fotograf, nie podróżnik, lecz pasjonat obu dziedzin dążący do obcowania z nimi w nieco pełniejszym wymiarze i uczynienia sposobem na życie. A całe to zamieszanie i snucie planów na przyszłość już od najmłodszych lat uczyniło się za sprawą Dziadka, który to okazał się być nie tylko prawdziwym kompanem podróży, lecz i mentorem. Wypady za miasto, wycieczki bliższe i dalsze stawały się coraz częstsze oraz intensywniejsze, począwszy od pierwszej klasy szkoły podstawowej po dziś dzień...
Pierwsze fotografie miały być jedynie pamiątkami z wycieczek i podróży, toteż nie były dziełami sztuki, ba.. Były nudne i głupie. Z czasem jednak, za sprawą coraz częstszych wyjazdów i większej ilości czasu spędzanego z aparatem podejście do fotografii uległo diametralnej zmianie.
Drzewko pasji zasadzone wspólnie z Dziadkiem paręnaście lat temu powoli zaczęło przynosić pierwsze owoce. Zdjęcia zaczęły być wyróżniane na różnych stronach internetowych, pojawiały się zamówienia na fotografie, a we wrześniu 2014 roku ukazała się książka autorstwa Edwarda Zimmermana i Szymona Tabakiernika, w której to znalazło się kilkanaście autorskich fotografii, w tym ta jedna, na okładce.
Podczas wernisażu zapewne nie raz zmieniać będziemy strefy klimatyczne, bowiem mamy w planach zwiedzenie zakątków Europy jak i Afryki, w której to zatrzymamy się na dłużej.
Bliżej i więcej na: http://www.jacobadamski.digartfolio.pl/
Zapraszamy!