$sBanner

Artystyczne menu

Manual Factory - Dzierganie z sercem


Zapraszamy mieszkańców Gdyni do udziału w projekcie "Manual Factory - dzierganie z sercem".
Osoby lubiące robótki ręczne (szydełkowanie, dzierganie na drutach) zapraszamy do wspólnego tworzenia koców, chust, skarpetek, czapeczek , które przekazane zostaną osobom potrzebującym do hospicjów, domów opieki społecznej i szpitali. Spotkania "Manual Factory - dzierganie z sercem" odbywają się w Caffe Anioł na ul. Kilińskiego 6 w Śródmieściu.
Osoby zainteresowane udziałem w "dzierganiu z sercem" zapraszamy do Caffe Anioł w poniedziałki na godz. 18.00-20.00. Zapraszamy także wszystkich, którzy nie umieją dziergać, gdyż podczas spotkań będzie można nauczyć się wykonywać proste i bardzie skomplikowane sploty. Mile widziane będą także osoby posiadające w domu niepotrzebną włóczkę; chętnie ją zagospodarujemy.
Projekt ten łączy pokolenia, pomaga potrzebującym, wyciąga seniorów z domu. Starsi wolontariusze czują się potrzebni, młodsi poznają zanikającą sztukę dziewiarstwa ręcznego, a beneficjenci tych poczynań (osoby chore czy bezdomne) poczucie, że ktoś o nich myśli i serdecznie, bezinteresownie dba. Podczas cotygodniowych spotkań dziergane są koce dla potrzebujących, czapeczki i skarpetki dla dzieci po chemioterapii i chusty dla pań w hospicjach. Podczas spotkań w bibliotece uczestnikom projektu prezentowane będą ciekawe nowości wydawnicze między innymi poprzez czytanie fragmentów książek.
Chcemy dać możliwość starszym i młodszym ciekawego i wspólnego spędzania czasu. Chcemy aby obie grupy wiekowe przekonały się o swojej wartości oraz, że przy chęci współpracy jest możliwe inspirujące, międzypokoleniowe działania, które dodatkowo przyniosą dużo dobrego dla ich miasta.
Organizatorami projektu "Manual Factory - dzierganie z sercem" są: Fundacja Nadaktywni oraz koło Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni.
wstęp wolny
Serdecznie zapraszamy!!!