$sBanner

Artystyczne menu

Sobiecki - Witkowski


Uwiedzeni Modernizmem

Sobiecki - Witkowski

Kawiarnia Caffe Anioł (Gdynia, ul. Kilińskiego 6) oraz Gdyński Szlak Modernizmu zaprasza na wystawę zdjęć architektury gdyńskiego modernizmu.

Modernizm Gdyni to zjawisko wyjątkowe - potrafi głęboko zauroczyć ludzi uwrażliwionych na piękno proporcji, gry światła z majestatycznymi budowlami czy też czarującą magią klatek schodowych. I takie właśnie zafascynowanie stało się udziałem zarówno Dariusza Sobieckiego jak i Michała Witkowskiego. Obaj reprezentują odmienny styl i profil percepcji, aktywni w szerokim wachlarzu nurtów fotografii. A jednak ich twórcze drogi spotkały się w modernistycznym kontekście - patrząc na ich wspólną wystawę, można doświadczyć uczucia dopełnienia: większa dominanta "geometrycznego" myślenia Michała spotyka się z impresyjnym, "światłoczułym" widzeniem Darka - bo taki jest gdyński modernizm: wielowymiarowy, nierzadko bajkowy; na pewno intrygujący i piękny. Zapraszamy do oglądania wystawy, mając jednocześnie głęboką nadzieję, że to doświadczenie zainspiruje Państwa do podziwiania osobliwości tego stylu na spacerach, również tych organizowanych przez Gdyński Szlak Modernizmu.

Dariusz Sobiecki:

Anglista z wykształcenia, twórca z powołania - tak mógłbym najkrócej podsumować swoją aktywność. Od kilku lat konsekwentnie tworzę jako fotograf, choć kiedyś bardziej stawiałem na muzykę. Liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach, przeglądach i plebiscytach umacniają mnie na twórczej drodze. Uśpiona nieco żyłka pisarska znajduje ujście w prowadzeniu blogów fotograficzno - eksploracyjnych, z których jeden jest całkowicie poświęcony fenomenowi Gdyni: www.cudownagdynia.pl Można też często dostrzec mnie na rowerze - uwielbiam szybką jazdę; no chyba, że coś mnie fotograficznie zaintryguje - aparat zawsze czeka w plecaku !
Historia, języki, psychologia... tylko doba taka krótka....

Michał Witkowski:

Architekt. Jego zawodowym mottem są ponadczasowość oraz uniwersalność architektury, które odnajduje w modernizmie. Fotografia pozwala uchwycić logikę modernistycznych form podkreśloną unikalną grą światła. W swoich foto-obserwacjach koncentruje się na mieście, architekturze oraz środowisku naturalnym. Jego prace były wielokrotnie wyróżniane oraz nagradzane na konkursach fotograficznych takich jak między innymi „Gdyński modernizm w obiektywie”.

Wystawa zakończona zostanie w piątek 5 września.

Możliwość kupna prac.

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!