$sBanner

Artystyczne menu

Miraculis


ZESPÓŁ « MIRACULIS »

Zespół « Miraculis » powstał w październiku 2013 roku. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki średniowiecznej i renesansowej. « Miraculis » skupia się głównie na odtwarzaniu muzyki wokalnej, robiąc intawolacje na swoje instrumenty. Skład zespołu tworzą:
Martyna Grabowska – studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku (skrzypce) oraz Uniwersytetu Gdańskiego. W 2005 r. zaczęła współpracę z Zespołem Muzyki Średniowiecznej « Euterpe » z Gdyni, w którym gra na fideli, rebecu oraz citoli.
Filip Zieliński – przygodę z muzyką dawną rozpoczął w 2004 r. w bydgoskich zespołach. Uczęszczał do Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu (gitara klasyczna). Jest studentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie Henryka Kasperczaka (lutnia). Współpracuje m.in. z: Zespołem Muzyki Średniowiecznej « Euterpe » (Gdynia), « Sine Nomine » (Lublin), Zespołem Muzyki Dawnej z Gdańska i Bydgoszczy.
Muzycy grają na kopiach instrumentów historycznych i interpretują muzykę dawną w profesjonalny sposób. Brali udział w kursach prowadzonych przez: Henryka Kasperczaka, Antona Birulę oraz Annę Kowalską. Występowali w: Bydgoszczy, Sadkach, Kaliszu, Gdyni, Poznaniu i Elblągu.