$sBanner

Artystyczne menu

Alicja Kubica - Baby, Drive My Car


Caffe Anioł zaprasza na Koncert Alicji Kubicy wypełniony kameralnym, ciepłym jazzem, ale nie zabraknie też energii, bo czym byłby sam głos i wysublimowany akompaniament piana Aleksandry Mońko-Allen bez pulsu i groove’a perkusji Erica czy piękna i głębi, jakie wydobywa ze swojego kontrabasu Janusz „Macek” Mackiewicz. W programie znane i lubiane standardy jazzowe, blues, swing, a także kompozycje autorskie.

 

Alicja Kubica – śpiew 

Janusz „Macek” Mackiewicz - kontrabas

Ola Mońko - Allen – piano

Eric Allen (USA) – perkusja

 

ALICJA KUBICA – szczególnie bliska wokalistce jest stylistyka Billie Holiday, Cheta Bakera, Shirley Horn, ale też nieprzemijającym źródłem inspiracji wciąż pozostaje Joni Mitchell, zwłaszcza jej teksty, toteż chętnie powraca do ich repertuaru na kameralnych wieczorach z jazzem, swingiem i bluesem. Autorka tekstów i muzyki, z których kilka znajdzie się w programie dzisiejszego koncertu. Kiedy nie śpiewa, z pasją fotografuje wydarzenia muzyczne, jazz i muzyków jazzowych.

 

JANUSZ „MACEK” MACKIEWICZ - kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor, aranżer, od lat stanowi trzon trójmiejskich sekcji rytmicznych. Na stałe współpracuje z Przemkiem Dyakowskim i zespołem „Take It Easy”. Założyciel zespołu Elec-Tri-City, z którym obecnie koncertuje prezentując materiał z najnowszej autorskiej płyty „Elec-Tri-City”. Występował na wielu znanych festiwalach jazzowych: Sopot Molo Jazz Festiwal, Jazz nad Odrą, Świdnik Jazz Festiwal, Gdynia Summer Jazz Days, Komeda Jazz Festiwal, Złota Tarka. Ma w swoim dorobku trzy autorskie płyty.

 

OLA MOŃKO–ALLEN - pianistka jazzowa i klasyczna, pedagog, kompozytor dwukrotna laureatka pierwszej nagrody w konkursie kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy (1999, 2003). Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Studiowała w Nowym Yorku w City College of NY. Absolwentka University of the District of Columbia w Waszyngtonie. Po 14 letnim pobycie w USA powróciła na stałe do Polski, gdzie aktualnie realizuje swoje projekty muzyczne m.in. w Ola Mońko Trio.

 

ERIC ALLEN – ur. W Waszyngtonie D.C. muzyk jazzowy obecnie mieszkający w Polsce. Studiował jazz i teorię muzyki w Lee Oddis Bass III przy Duke Ellington School for The Performing Arts w Waszyngtonie, D.C. Po przeprowadzce do Bostonu studiował w Berklee College of Music. Na styl gry Erica wpływ mieli tacy muzycy jak Art Blakey, Max Roach, Buddy Rich, Tony Williams, Elvin Jones, “Papa” Jo Jones, “Philly” Jo Jones i Jimmy Cobb. Występował w Nowym Jorku, Lagos, Nigerii, Londynie, Rzymie Madrycie, Montreux, Barcelonie, Gdyni, Mediolanie, Tokio, Genewie, Zurichu, Paryżu, Marsylii, Lyonie, Sztokholmie, Salzburgu, Wiedniu, Warszawie, Valettcie, Malcie.

Miejsce: Caffe Anioł, GDYNIA, ul. Kilińskiego 6 (Kamienica pod Pomuchlem)

Data: sobota, 13 grudnia 2014r.

Bilety: 20 zł

Odbiór biletów w Caffe Anioł

informacja telefoniczna: 58/ 625 74 44

Serdecznie zapraszamy!