$sBanner

Artystyczne menu

Cisza Jak Ta


„Mają świeżość wczesnego Starego Dobrego Małżeństwa, nastrój dojrzałej Wolnej Grupy Bukowiny i to tajemnicze coś jeszcze, co ma tylko Cisza Jak Ta"

Napisał o zespole J. Molczyk.

Wśród młodych kontynuatorów folk-poetyckiego nurtu Krainy Łagodności trudno byłoby znaleźć zespół, który w krótkim czasie wydał 6 autorskich płyt i zagrał ponad 500 koncertów na scenach w całej Polsce.
Dynamiczny rozwój grupy został w 2013 roku uhonorowany Pegazem Kultury, 5 płyta zespołu "Nasze Światy" została okrzyknięta Poetycką Płytą Roku 2012, a najnowsza płyta „Wuka” poetycką Płytą Roku 2014.
Najpopularniejsza piosenka zespołu na portalu Youtube osiągnęła ponad 4 mln wyświetleń, a oficjalna strona grupy na portalu Facebook ma ponad 60 000 słuchaczy i przyjaciół.
A na koncertowym "pokładzie" Ciszy: trzy gitary, perkusja, flet, skrzypce, saksofon i cztery odmienne wokale splatające słowa i dźwięki w urozmaiconą całość.
Do tego zawsze towarzyszący zespołowi na scenie Juno - pies zespołowy, ulubieniec publiczności w całym kraju, traktowany przez zespół i słuchaczy jako członek ciszowej rodziny. Bo i atmosfera koncertów Ciszy Jak Ta jest wyjątkowa. Powaga wierszy największych polskich poetów - Leśmiana, Stachury czy Tetmajera miesza się tu z lekkością testów autorskich. Przebogate, koronkowo tkane aranżacje podawane są oryginalnie i żywiołowo wydobywając z poezji polskiej to co najlepsze i najpiękniejsze.
Całość zamknięta w dwugodzinnych koncertach, które od 10 z górą lat pozostawiają słuchaczy w zadumie, ale i w euforii. Poetyckiej radości bycia i współtworzenia chwili…

Strony zespołu:
http://ciszajakta.art.pl/
https://www.facebook.com/ciszajakta
http://www.youtube.com/user/Ciszajakta/videos

Kiedy: poniedziałek, 10 listopada br. godz. 19.00
Gdzie: Caffe Anioł, Gdynia
Bilety: 25 zł. od osoby

Serdecznie zapraszamy!