$sBanner

Artystyczne menu

Operetka i musical - Kwiatek dla Ewy


"Kwiatek dla Ewy"
w wykonaniu
Ewy Dorawy-Jurkiewicz i Wojciecha Grudnowskiego
przy akompaniamencie
Ewy Pralicz

Repertuar Ewy Dorawy-Jurkiewicz i Wojciecha Grudnowskiego obejmuje muzykę operową, operetkową, musicalową, oraz przeboje muzyki światowej.

EWA DORAWA-JURKIEWICZ – MEZZOSOPRAN

Studia muzyczne ukończyła w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, na Wydziale Wokalno-Aktorskim u wybitnej śpiewaczki prof. Bożeny Porzyńskiej. Po studiach związała się z zawodowymi Teatrami Muzycznymi występując kolejno jako solistka na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, później Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Opery Nova w Bydgoszczy, Opery i Operetki w Szczecinie. Do swoich największych osiągnięć artystycznych Ewa Dorawa-Jurkiewicz zalicza rolę Carmen z op. „Carmen” G. Bizeta, którą wykonywała z wielkim powodzeniem w Operze „Nova” w Bydgoszczy pod dyr. Maestra Andrzeja W. Jurkiewicza. Działalność artystyczną śpiewaczki obejmuje również muzykę kantatowo-oratoryjną oraz występy z orkiestrami symfonicznymi. Ewa Dorawa brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Wokalnej w Bad Durkheim (Niemcy), gdzie dokonała archiwalnych nagrań dla Polskiego Radia Kantaty „Lauda Sion” op. 73 F. Mendelssohna Bartholdiego. Występowała kolejno w krajach Europy Zachodniej: Szwecja, Niemcy, Belgia, Holandia, Szwajcaria, Włochy. Artystka została również zaproszona przez Andrzeja W. Jurkiewicza do współpracy w nagraniach muzyki sakralnej i operowej dla Kastle Enterprises Int. Philadelphia USA.
Ewa Dorawa-Jurkiewicz zajmuje się również pracą pedagogiczną.

WOJCIECH GRUDNOWSKI – TENOR
Swoją karierę artystyczną rozpoczął w Teatrze Muzycznym w Gdyni pod dyr. Danuty Baduszkowej. Ukończył studium Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Bardzo dobrze czuję się w repertuarze musicalowym, jak i operetkowym. Zorganizował wiele koncertów operowych, operetkowych, musicalowych na terenie Gdyni, Rumi i okolic. Pracował jako artysta w Operze Bałtyckiej w Gdańsku, z którą odbył liczne tourne po Europie Zachodniej: Niemcy, Holandia, Belgia, Francja. Pracował jako organista w Kościele w Rumii, gdzie stworzył chór parafialny i był jego dyrygentem, wyjeżdżając za granicę i zdobywając nagrody na konkursach.
Obecnie jest aktywnym artystą i stale koncertuje w kraju i poza jej granicami.

EWA PRALICZ – AKOMPANIAMENT
Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym - fortepian oraz puzon. Ewa Pralicz zdobyła III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków w Gdańsku w kategorii Instrumentów dętych blaszanych. Po ukończeniu studiów koncertowała w Sztokholmie, Bejrucie, Monte Carlo, oraz na terenie USA w Dallas, Los Angeles, jako pianistka muzyki klasycznej i rozrywkowej. Akompaniowała też skrzypkowi Hubertowi Pralicz, który kontynuuje tourne po USA.
Specjalizuje się w muzyce solowej i chóralnej jako akompaniatorka. Wykonuje też muzykę klasyczną i rozrywkową.

Serdecznie zapraszamy!