$sBanner

Artystyczne menu

Dwójka w Aniele


„Dwójka w Aniele”
Po raz kolejny zapraszamy na wystawę zdjęć uczniów i nauczycieli gdyńskiego II Liceum Ogólnokształcącego w Caffe Anioł.

Trzecie piętro „Dwójki” tworzy od półtora roku Szkolna Galeria Sztuki, miejsce, gdzie regularnie organizowane są wystawy zdjęć oraz prac uczniów i nauczycieli. Od początku swego istnienia, dwójkowa Szkolna Galeria Sztuki gościła już 7 wystaw, zarówno tych typowo szkolnych, ale też i tych wpisanych w kulturalny krajobraz miasta.

Zdjęcia, które można zobaczyć w Caffe Anioł od 29 marca są częścią szkolnej wystawy zatytułowanej „Sylwetki, ludzie, portrety”. Człowiek, choć wdzięczny, nie jest jednak łatwym tematem dla fotografów - amatorów. Każdy z nich próbował więc ująć zadany temat inaczej. Jedni skupili się na sylwetkach, inni na zdjęciach sytuacyjnych. Jeszcze inna grupa uznała sobie za cel wierne oddanie pewnego ładunku emocjonalnego związanego z fotografowaną osobą.

Po barwie, świetle i architekturze, ludzie stali się więc bohaterami chronologicznie ostatniej wystawy w II LO. Wybór czarno-bieli był zupełnie świadomy i zamierzony: wspólnie uznano, że nada to zdjęciom charakter bardziej wspomnieniowy, niemalże passé.

Wszystkie wystawy w murach szkoły i poza nią mogą odbyć się tylko i wyłącznie dzięki pomocy finansowej Rady Rodziców przy ZSO nr 2, życzliwości grona pedagogicznego i dyrekcji szkoły oraz chęci podzielenia się swoim pracami przez samych uczniów. Opiekunem Szkolnej Galerii Sztuki i organizatorem wystaw jest nauczyciel jęz. francuskiego, Sławek Tyborski.

Wystawa potrwa od 29 marca do 25 kwietnia
Caffe Anioł, ul Kilińskiego 6
Gdynia

Serdecznie zapraszamy!