$sBanner

Artystyczne menu

Ania & Zbyszek


Koncert wspaniałego duetu
Ania & Zbyszek
z zespołu WOLNY PRZEDZIAŁ

Coś bliżej o artystach? Tylko dla przypomnienia...

Zbigniew Szukalski
Absolwent Szkoły Muzycznej I st. w klasie fortepianu w Kętrzynie. W czasach studiów na Politechnice Gdańskiej wraz z siostrą Anią reprezentował środowisko Trójmiasta w licznych ogólnopolskich przeglądach piosenki turystycznej, gdzie kilkakrotnie wygrywał, wygrywały też jego kompozycje do słów poety Waldemara Chylińskiego. Wylansowali takie przeboje jak „Dróżnik”, „Już lato”, „Nie ze mną”, „Liryk na jesień”, „Taniec jesieni”, „Uśmiechnięte dziewczyny”. Po wieloletniej przerwie, wraz z finalistką programu „szansa na sukces” Dominiką Franiak wznawia działalność i nagrywa płytę „Powroty”. Później skład się powiększa i powstaje zespół „Wolny przedział”.

Anna Judycka
Przygodę ze śpiewaniem zaczęła w szkole średniej od konkursu piosenki francuskiej, na którym zdobyła wyróżnienie. Później przyszedł czas na maturę a krótko po niej na udział w programie Michała Wiśniewskiego „Jestem jaki jestem”. Zaraz po emisji zdecydowała się na udział w IDOLU, tam dotarła do etapu klubowego i zajęła miejsce w czołowej piętnastce. Po drodze współpraca z akompaniatorami Ireny Santor i innych czołowych gwiazd muzyki wcześniejszego pokolenia. Potem „Tak to leciało”, „Bitwa na głosy” w drużynie Maćka Miecznikowskiego i cały czas tzw. granie „do kotleta” Później w 2011 dołączyła do zespołu „Wolny Przedział”, z którym nagrała płytę „Śpiew to życie”. Latem 2012 odeszła z zespołu, ale już w rok później zatęskniła za nimi. Niestety jej miejsce było już zajęte.

Założyciel i gitarzysta zespołu zaproponował jej współpracę i tak powstał duet Ani i Zbyszka. Repertuar to przede wszystkim znane i lubiane utwory z płyty WP, ale także nowe, nad którymi pracują od niedawna. Muzyka i słowa nastrojowe, klimatyczne, skłaniające do refleksji.

No i coś na zachętę…
https://www.youtube.com/watch?v=wIfQmiFWhtI

Serdecznie zapraszamy!