$sBanner

Artystyczne menu

Opowieści o stworzeniu świata


Kawiarnia Caffe Anioł serdecznie zaprasza
na spotkanie muzyczno-teatralne dla dzieci
w niedzielę, 6 kwietnia 2014r. o godz. 11.00

OPOWIEŚCI O STWORZENIU ŚWIATA

Jak powstał Świat? Został utkany, ulepiony, rozsypany, czy rozlał się na wszystkie strony i od tej pory po prostu już był? Kto przyczynił się do jego powstania?
Przy dźwiękach harfy, piły, kalimby, gwizdków, grzechotek i innych przeszkadzajek opowiemy historie pochodzące z tradycji, wierzeń, mitów różnych kultur.

Historia Indyjska
Był czas, kiedy nie było ani nieba, ani ziemi, nie miał Świat zatem ani końca, ani początku, miał za to środek - bezkresny i pusty. Na samym środku pustki leżał i chrapał w najlepsze ... kto? I skąd się tam wziął? I co wspólnego ma kwiat lotosu ze stworzeniem Świata?

Historia Afrykańska
Dawno temu było dwóch braci. Jeden na ziemi drugi na niebie ... Opowieść o braciach, którzy z gliny ulepili ludzi, zwierzęta rośliny, tchnęli w nie życie,
ale również zesłali im śmierć.

Historia Oceaniczna
Dawno temu nic zupełnie na Świecie nie było - była tylko wielka pustka, która nie miała ani początku ani końca. A w tej pustce - wielki pająk Aerop-Enap. Opowieść o Świecie, który powstał w muszli małża.

Historia Słowiańska
Za czasów tak dawnych, że nikt już nie pamięta czy istniały naprawdę, czy tylko się komuś przyśniły, Świat był bezkresny, nudny i pusty. Historia o leniwym bogu Perunie który całe dnie spędzał na łódce i Welesie - podstępnym psotniku, który całą odpowiedzialność za stworzenie Świata pragnął przypisać sobie.

Opowieści o Stworzeniu Świata, to muzyczno-teatralna podróż w cztery strony Świata. Każdy kolejny kierunek to nowa opowieść, nowy muzyczny temat, nowy rytm i powstający na naszych oczach nowy Świat.

Wstęp: 10 zł. od dziecka
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Rezerwacja telefoniczna lub mailowa do dnia 31 marca 2014r.
tel. +48 516 544 456 lub rezerwacja@caffeaniol.pl

Bliższe informacje: http://www.youtube.com/watch?v=pdrZvyufbug
oraz: https://www.facebook.com/pilaiharfa


Serdecznie zapraszamy!