$sBanner

Artystyczne menu

Wystawa Gdynia znana, a jednak...


Aleksandra Błaszczyk i Maja Dziubek w kawiarni Caffe Anioł przedstawiły swoje prace malarskie od 8 lutego do 7 marca 2013r.

Aleksandra Błaszczyk, uczennica XIX Liceum Ogólnokształcącego Liceum im. Mariana Mokwy w Gdańsku.
Swoją drogę z malarstwem zaczęła wiązać z przyszłością niecałe dwa lata temu. Po trzyletniej edukacji za granicą, gdzie skupiała się głównie na różnego rodzaju projektach, postanowiła spróbować czegoś innego. Wybrała farby akrylowe, ponieważ dają one wspaniałą fakturę i ostrość koloru. Prace, które tworzy, przedstawiają motywy przyrody. Są przestrzenne i pokazują rzeczy naturalnie piękne. W klasie o profilu artystycznym ma okazje rozwijać się nie tylko pod względem malarstwa, ale również grafiki i rzeźby. W swoich pracach próbuje pokazać codzienne życie zwykłych ludzi i ich naturalne środowisko.

Maja Dziubek, uczennica XIX Liceum Ogólnokształcącego im. Mariana Mokwy w Gdańsku.
Swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła w dzieciństwie. Od kiedy pamięta wiązała z nią swoją przyszłość.
Wiedząc, co chce robić w życiu, zaczęła uczęszczać w wieku 10 lat na dodatkowe zajęcia plastyczne, gdzie poznała przeróżne techniki malarskie, graficzne i rzeźbiarskie. Jednakże najbardziej zafascynowało ją malarstwo akwarelowe, które często łączy z formami graficznymi. Farby akwarelowe poprzez swoją delikatność pozwalają na uwiecznienie najbardziej ulotnych zjawisk przyrody jak również zabawy kolorem i formą - to właśnie sprawia, że jest to bardzo pasjonująca i zaskakująca technika. W klasie o profilu artystycznym ma szansę szkolić swój warsztat pod okiem doświadczonego nauczyciela - artysty - Pana Mariusza Kułakowskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Partnerzy Wystawy: XIX Liceum Ogólnokształcące im. Mariana Mokwy w Gdańsku, Agencja Celna Baltic Logistics s.c., Caffe Anioł Gdynia