$sBanner

Artystyczne menu

Dariusz Pyż Czas Kominkowych Wierszy


Spotkanie autorskie i promocja nowego tomiku poezji:
DARIUSZ PYŻ „Czas Kominkowych Wierszy

Kawiarnia Caffe Anioł serdecznie zaprasza miłośników i sympatyków nastrojowych imprez z poezją na spotkanie autorskie z Kapitanem Romantykiem. Niegdyś został tak nazwany przez Panią redaktor Annę Łopion. Będzie to kolejny wieczór z poezją Pana Dariusza Pyż. W marcu 2013 gościliśmy go w naszych progach z tomikiem „Między Mną A Tobą Przestrzenie”. Spotkanie przeciągnęło się o parę godzin. Myślę, że jest to prawdziwa rekomendacja, by ponownie zobaczyć się z autorem nowego tomiku „Czas Kominkowych Wierszy” wydawnictwa BLACK UNICORN. Spodziewamy się również prezentacji multimedialnej stworzonej przez Pana Dariusza.
Na dobry początek
Cygaro tlące się w krysztale
Album przypomnieniem minionych dni
Cisza zewsząd od bram piekieł po raju
Ty wiesz ja domyślam się
Nadchodzi zima czas chłodnych dni
Przytulę Ja przytulisz Ty
Ożywimy martwy świat
Pokryty białym puchem
Przy tym samym stole opowiesz mi
Ja wysłucham zawstydzony
W ciszy czekających bram
Tajemnica pozostanie

Teraz czas napisać coś o samym autorze.

Dariusz Pyż – ur. 1961 r. w Gdańsku, mieszkający w Gdyni. Kapitan morskich statków ratowniczych „SAR”. Autor bloga literackiego i laureat wielu konkursów poetyckich. Brał udział w konkursie na Blog Roku w sferze (Blog Literacki) i dwukrotnie wchodził do dziesiątki nominowanych (2009 i 2011). Wydał kilka tomików wierszy a ostatnio (2012) tomik „Między Mną A Tobą – Przestrzenie” (Wydawnictwo BLACK UNICORN) prezentowany w Caffe Anioł (Marzec 2013), jako wydarzenie kulturalne Gdyni. Wiersze z tomiku były czytany podczas wywiadów w stacjach radiowych Polska tygodniówka Near90fm (Irlandia) i RADIOWNET.pl z Warszawy, oraz prezentowane w regionalnych gazetach trójmiasta.
Pan Dariusz pisze:
Długo czekałem na ten tomik. Pisałem go prawie dwa lata. Jest on bardzo osobisty. Piszę w nim o różnych stronach naszego życia tych jasnych i ciemniejszych. Na czytelnika i nie tylko czeka w tomiku pewna niespodzianka. A o tym na spotkaniu, na które serdecznie zapraszam”.