$sBanner

Artystyczne menu

Zbigniew Jabłoński - Rapsodia Gdyńska


Spotkanie z autorem, poetą, komandorem, lekarzem: Zbigniewem Jabłońskim

22 października 2013 (wtorek) o godz. 17.30

Wstęp wolny!

W programie fragmenty poematu „Rapsodia Gdyńska” (również w wersji filmowej), krótkie filmy i prezentacje multimedialne z licznych wędrówek autora po świecie, oraz najnowsze niepublikowane krótkie opowiadanie związane z Gdynią.
Po spotkaniu można będzie nabyć nieliczne już egzemplarze „Rapsodii” w wersji kieszonkowej (twarda okładka, kolorowe ilustracje) z dedykacją autora.
Sylwetkę poety przybliży wydawca, właścicielka oficyny wydawniczej Verbi Causa redaktor Małgorzata Sokołowska.

Zbigniew Jabłoński. Rocznik 1940. Z wykształcenia lekarz medycyny, specjalista chorób wewnętrznych i organizacji Służby Zdrowia. Komandor Marynarki Wojennej. Były komendant szpitala MW w Helu oraz ordynator w sanatorium „Bryza” w Juracie. Dwukrotnie w służbie ONZ: w Egipcie i Libanie Południowym. Obecnie w rezerwie. Autor kilkunastu tomików poetyckich; m in. „Helskie Pory Roku” „Jesteś Morze”, „Wierszem po Falach”, oraz dwóch książek prozatorskich „Przez Bałtyk po Rekord Świata”, „Notatnik Głupiego Palanta - (wojsko – seks - medycyna)”. Lekarz Maratonów Morskich na Bałtyku oraz próby przepłynięcia kanału La Manche przez Teresę Zarzeczańską, uczestnik turniejów o mistrzostwo świata lekarzy w tenisie ziemnym. Mieszkaniec Gdyni od 1976 roku.

Więcej o autorze na stronie http://poema.pl/kontener/515-jablonski-zbigniew

Serdecznie zapraszamy!