$sBanner

Artystyczne menu

Pete True


Koncert Pete True

Pete True - to akustyczny projekt wokalisty i gitarzysty Piotra Truchela (Absyntia), którego trzon stanowi głos i gitara.

Muzyka wykonywana przez Pete’a to folk-rockowe połączenie radości, smutku, słowiańskiej fantazji, amerykańskiej muzyki drogi, a także (a może i) przede wszystkim wrażliwości i żywiołowości scenicznej opartej na niepowtarzalnym brzmieniu melodii wydobywanych z gitary akustycznej. Te wszystkie składniki tworzą jedyną w swoim rodzaju dźwiękowo–emocjonalną całość, którą najlepiej odzwierciedlają występy na żywo.
Oprócz autorskich kompozycji na koncertach Truehell’a można usłyszeć utwory takich wykonawców jak chociażby Jeff Buckley, Leonard Cohen czy Brendan Perry, często w zupełnie nowych, niespotykanych aranżacjach. Projekt jest czasem dopełniony również innymi instrumentami (perkusja, instrumenty smyczkowe). Podstawę stanowi jednak głos i gitara... one man one guitar ! :-) Pete jest obecnie w trakcie nagrań na swoją debiutancką płytę, którą promować będą koncerty zarówno w Polsce jak i za granicą.

Serdecznie zapraszamy!